pl gb
2016-05-16 11:39:00

[31.05] Wiosna Nowych Technologii

Absolwenci kierunków technicznych zarabiają najwięcej!

Absolwenci studiów technicznych osiągnęli w zeszłym roku największe zarobki spośród wszystkich osób z wykształceniem wyższym w Polsce, a branża informatyczna była w 2015 roku najlepiej wynagradzaną dziedziną gospodarki – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2015. Bogatą ofertę kształcenia na kierunkach technicznych mają zachodniopomorskie uczelnie i zaprezentują ją młodzieży podczas spotkania „Wiosna nowych technologii” organizowanego przez Technopark Pomerania w dniu 31 maja 2016 r.

Aby zachęcić młodzież do kształcenia się na kierunkach technicznych Technopark Pomerania już po raz trzeci organizuje spotkanie „Wiosna nowych technologii” przeznaczone dla uczniów zachodniopomorskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Opowiemy o najciekawszych kierunkach technicznych regionalnych szkół wyższych oraz społeczności studenckiej. W programie wydarzenia są również prezentacje nowinek technologicznych jak m.in. pokaz dronów i gier komputerowych czy prezentacja możliwości inteligentnego domu, a także nowości we wzornictwie oraz innowacje w genetyce i biotechnologii”– mówi Jolanta Balicka z Technoparku Pomerania.

W trakcie konferencji wystawiać się będą także wybrane szczecińskie firmy: m.in. Inlogic – inteligentne domy, Rec-Global, Kinquin, go4idea. Najnowsze kierunki studiów zaprezentują: Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Morska, Akademia Sztuki oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny.

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów i Nauczycieli zachodniopomorskich szkół wraz
ze zorganizowanymi grupami uczniów.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Prezydenta Miasta Szczecina.

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału, zgłoszenia o liczbie uczestników ze szkoły należy wysłać do 20 maja 2016r. na adres: jbalicka@spnt.pl, tel: 602-813-084.

Z uwagi na ograniczona liczbę miejsc o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

 

PROGRAM

ZAPROSZENIE

 

IMG_6988.JPG ................             IMG_6961.JPG IMG_7015.JPG

 

 

 

 

 

 

UCZELNIE

PARTNERZY

PRELEGENCI

stachowska.jpgProf. dr hab. n. med. Ewa Stachowska, Pomorski Uniwersytet Medyczny

Ewa Stachowska w 1989 ukończyła studia na Wydziale Biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością: Biologia molekularna/bioenergetyka. W latach 1986-1989 odbyła staże naukowe poświęcone badaniu roślinnych małych jądrowych RNA w Zakładzie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

 W roku 1997 prof. Ewa Stachowska zainteresowała się  zagadnieniami związanymi z żywieniem człowieka. Praca naukowa skoncentrowała się na badaniu metabolizmu lipidów- głównie kwasów tłuszczowych pochodzących z żywności – w organizmie człowieka. prof. Ewa Stachowska jako pierwsza na świecie wykazałam (wraz z współpracownikami z Zakładu Biochemii oraz Kliniki Chirurgii Naczyniowej), że izomery trans kwasów tłuszczowych mogą być akumulowane w ludzkich blaszkach miażdżycowych – ta praca opublikowana w presitiżowym czasopiśmie European Journal of Nutrition jest do tej pory często cytowana przez innych naukowców.W tym czasie innym kierunkiem badań była próba opracowania skutecznej i przystępnej cenowo diety przeciwmiażdżycowej dla pacjentów po przeszczepach nerki. Taki „polski” wariant diety typu śródziemnomorskiego został opracowany w 2004 r, został on y z powodzeniem zastosowany u pacjentów po przeszczepie nerki – pacjentów Kliniki Nefrologii Transplantologii i Chorób Wewnętrznych. Wyniki przeprowadzonych badań opublikowano w czasopismach zagranicznych i są do tej pory cytowane min w podręcznikach akademickich np. Nutrition and diagnostisis related care (Lippincott Wiliams & Wilkins). Prof. Ewa Stachowska jest i była kierownikiem  grntów badawczych min.  „Wpływ izomerów trans kwasów tłuszczowych na syntezę pochodnych kwasu arachidonowego przez makrofagi”,  „Dieta CRON jako alternatywa dla sportowców kończących karierę sportową”, „ Nutrigenomika jako narzędzie służące do opracowania strategii żywienia osób z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby”.

 

Praca habilitacyjna dotyczyła wpływu sprzężonych dienów kwasów tłuszczowych ( CLA) na progresję procesu zapalnego w makrofagach. Badania poszerzono o prace związane ze poznaniem mechanizmu przekazywania sygnału przez błonę makrofagu do wnętrza komórki (sygnaling komórkowy), statusu antyoksydacyjnego oraz ekspresji białek powierzchniowych w makrofagach hodowanych z dodatkiem izomerów CLA. Wyniki wszystkich prac dotyczących CLA zostały przedstawione w wielu artykułach zagranicznych.

W roku 2011 zostały opublikowane prace poświęcone niealkoholowemu i alkoholowemu stłuszczeniu wątroby (NAFLD)..

.Dorobek naukowy prof. Ewy Stachowskiej obejmuje podad 75 publikacji opublikowanych w recenzowanych czasopismach zagranicznych z listy filadelfijskiej takich jak: Annales of  Nutrition and  Metabolism, British Journal of Nutrition, European Journal of Nutrition, Journal of Renal Nutrition, Prostaglandins Leukotriens and Essential Fatty Acids, Prostaglandins and Other Lipid Mediators,  Toxicology, Toxicology Letter, PLOS one.

            W latach 2008 prof. Ewa Stachowska organizowała od podstaw nauczanie przedmiotów na nowo otwartym kierunku nauczania na PAM – Dietetyce,

Prof. Ewa Stachowska w 2011 została powołana na eksperta Ministra w pracującego nad stworzeniem wytycznych nauczania dietetyki w ramach tworzenia Krajowych Rad Kwalifikacyjnych a w 2012 została powołana na eksperta Polskiej Komisji Akredytacyjnej w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

W roku 2009 została wyróżniona nagrodą Ministra Zdrowia I stopnia za rozprawę habilitacyjną " Wpływ sprzężonych dienów kwasu linolowego na syntezę pochodnych kwasu arachidonowego i linolowego w monocytach/makrofagach";

Jest współwłaścicielem firmy zajmującej się innowacyjnym podejściem do żywienia . Firma Dietetica (move your genes) zajmuje się przygotowaniem planów żywienia w oparciu  o wcześniejsze analizy genetyczne ( i epigentyczne). Głównym celem są osoby otyłe ze stwierdzonym stłuszczeniem wątroby. Zajmuje się ustalaniem diety i zaleceń suplementacyjnych w oparciu o wcześniejsze analizy biochemiczne i genetyczne (w autyzmie oraz schorzeniach neurologicznych - depresji, przewlekłym stresiw, traidzie atletycznej).

Zainteresowania: sport, historia, malarstwo i muzyka (heavy i trash metal).

Współorganizator corocznej akcji Woodstokowej dedykowanej edukacji żywieniowej uczestników festiwalu

 

jackowiak.jpgdr hab. Renata Jackowiak, Kierownik Katedry Wzornictwa Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Urodzona w Poznaniu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom na Wydziale Wychowania Plastycznego oraz Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Po ukończeniu studiów rozpoczęła działalność zawodową na uczelniach w Poznaniu.

Tytuły doktora oraz habilitacja uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, w dyscyplinie naukowej sztuki projektowe, w specjalności tkanina unikatowa. Od 2012 roku zatrudniona na stanowisku adiunkta
w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Od 2014 roku kierownik Katedry Wzornictwa. Prowadzi pracownię dyplomową produktu autorskiego.

Zainteresowania naukowe: struktury w obiektach przestrzennych oraz ich wpływ na organizację przestrzeni. Realizowane prace nie posiadają charakteru figuratywnego.

Stanowią jedynie zapis osobistych estetycznych odczuć, które inspirowane są haptyką oraz zmysłem wzroku, te dwa bodźce wzajemnie się dopełniają i potęgują doznania. Poddawane są swoistej metamorfozie na język struktur, które wizualizowane są w formie tkanin unikatowych oraz miniatur. Prace zostały przedstawione na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz ponad stu zbiorowych w kraju i za granicą.

 


Piotr Łukiewski.jpgPiotr Łukiewski
posiada 11-letnie doświadczenie w branży IT. Pełni rolę kierownika projektów w firmie REC a Global Logic Company. Obecnie prowadzi dwa projekty typu "fixed price". Jeden z nich realizowany jest dla branży marinistycznej, drugi dla znanego producenta specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Poprzednio brał udział w wielu projektach, głównie w branży automotive, jako lider zespołu integracyjno-testowego.

 

 

Tomasz Chłopek.jpgTomasz Chłopek Z wykształcenia jest elektronikiem. Od niespełna roku pracuje w firmie REC a Global Logic Company. Do tej pory brał udział w dwóch projektach w ramach współpracy z firmą. W pierwszym z nich - projekcie miniADAS, zajmował się rozwojem sprzętu i oprogramowania do zdalnie sterowanego autka. Obecnie realizuje projekt kliencki, w którym tworzy specyfikacje testowe oraz automatyczne testy HMI (Human Machine Interface) dla wyspecjalizowanych urządzeń pomiarowych.

 

krupinski.jpgdr inż. Robert Krupiński, Wydział Elektryczny Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Współpracując z przemysłem zrealizował wiele innowacyjnych produktów, m.in., AudioSwitcher w systemie RadioTV dla Orad Hi-Tec Systems Poland sp. z o.o. (obecnie AVID); program rozszerzeniowy do Adobe AfterEffects konwertujący projekty grafiki postprocessingowej do grafiki telewizyjnej 3Designera; nowoczesny system renderowania grafiki telewizyjnej (RenderManager) na farmie silników grafiki telewizyjnej HDVG. Także od strony implementacyjnej wykonał infrastrukturę multimedialną w pierwszym w Europie Wschodniej symulatorze szpitala: Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach. Na potrzeby firmy eemagine Medical Imaging Solutions GmbH zrealizował medyczny silnik graficzny 3D. W swoim portfolio posiada również wiele innych innowacyjnych projektów.
Profil na Linkedin

tmp.jpgAlex Kaczmarek

Programista z przypadku, twórca gier z wyboru. Pasjonat książek i podróży. Członek koła “”Grupa .NET”. Na co dzień tworzy gry i aplikacje w silniku Unity.

 

kinguin.pngHubert "Gordon" Blejch Kinguin Poland

- Certyfikowany Product Owner z siedmioletnim doświadczeniem w branży gier komputerowych. W 2014 roku pobił rekord Guinnessa w najdłuższym graniu na komputerze.

O Kinguin.net:

Kinguin.net jest jedną z najpopularniejszych stron internetowych do zakupu cyfrowych gier z dziesiątkami tysięcy produktów w ofercie i ponad 3 milionami zadowolonych klientów. Kinguin dostarcza pełen wybór gier Triple-A oraz produktów typu in-game, takich jak skórki do CS:GO. Więcej informacji na stronie: www.kinguin.net

IMG_1245-2.jpgKamila Bogusławska,  Dyrektor Biura Strategii Urząd Miasta Szczecina

Urodzona w 1976 roku, absolwentka Politechniki Szczecińskiej, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej oraz  Studium Podyplomowego na kierunku „Zarządzanie biznesem” (Uniwersytet Szczeciński, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania), a także kierunku „Przygotowanie
i zarządzanie projektami UE”  (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu).

Od 2001 roku związana z Urzędem Miasta w Szczecinie. Od 2015 roku Dyrektor Biura Strategii, wcześniej Zastępca Dyrektora tego Biura, w ciągu piętnastu lat pracy skutecznie realizująca zadania Miasta w wielu jednostkach organizacyjnych Urzędu, między innymi w Biurze Strategii i Rozwoju Miasta, Wydziale Rozwoju Miasta, Biurze Pozyskiwania Funduszy Pomocowych (pełniąc obowiązki Dyrektora Biura), Wydziale Współpracy Międzynarodowej i Funduszy Pomocowych, (pełniąc obowiązki Dyrektora Wydziału), w Wydziale Funduszy Pomocowych, Wydziale Rozwoju Miasta
i Funduszy Pomocowych, Biurze Budżetu i Funduszy Pomocowych. Akredytowana przy Krajowym Systemie Przygotowań do Funduszy Strukturalnych, członek Euroregionalnego Komitetu Projektowego oraz zespołów zadaniowych powołanych do rozwiązywania strategicznych zadań miasta, członek min. Zespołu ds. Rewitalizacji, Gospodarki Odpadami oraz Budowy Termicznego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Koordynuje min. wdrażanie Strategii Rozwoju Miasta Szczecina, odpowiadając za Wieloletni Program Rozwoju Szczecina oraz ustala priorytety w ramach dziedzin strategicznych Miasta, wytypowanych do uzyskania bezzwrotnej pomocy finansowej. Posiada liczne dyplomy i certyfikaty, między innymi z „Zarządzania projektami według metodyki PRINCE2”.


Deklaracja Dostępności

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies są niezbędne do prawidlowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszym Regulaminie w rozdziale Ochrona danych osobowych i polityka prywatności.