Wydarzenia

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI

26 kwietnia 2023

Hackathon #Szczecin w Technoparku

Przed nami Hackaton #Szczecin, czyli nie lada gratka dla fanów rywalizacji i programowania, którzy już 13-14 maja w Technoparku podejmą wyzwanie stworzenia technologii wspierających osoby niepełnosprawne. Organizatorami wydarzenia są Demant oraz DGS Diagnostics.

Udział w hakathonie może realnie wpłynąć na poprawę życia osób z niepełnosprawnościami. Wyzwaniem bowiem będzie zaproponowanie takiego rozwiązania, które zaktywizuje osoby zmagające się na co dzień z różnymi ograniczeniami. Skąd wziął się pomysł na takie wyzwanie? 

- Organizatorami wydarzenia są firmy, które każdego dnia przyczyniają się do poprawy jakości życia ludzi z niedosłuchem. Produkują sprzęt medyczny oraz diagnostyczny, dzięki któremu kontakt i komunikowanie się z otaczającym światem, staje się dla osób z ubytkiem słuchu łatwiejsze. Chcemy pomagać i robimy to dobrze, dlaczego więc nie przenieść tej idei na działanie na rzecz szerszej grupy potrzebujących? Liczymy na to, że uczestnicy hackathonu podejmą nasze wyzwanie – mówi Aleksandra Kowalczykowska, specjalistka ds. employer brandingu w Demant.

Organizatorzy nie wprowadzają ograniczeń, jeśli chodzi o technologie, język programowania czy same propozycje sposobów aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jury dokona oceny zaprezentowanych projektów według określonych kryteriów.

- Jurorzy mają możliwość przyznania ocen poszczególnym zespołom czy projektom. Każde z zaprezentowanych na koniec wydarzenia rozwiązań może otrzymać od 0 do 5 punktów w kilku kategoriach. Założyliśmy, że będą to: innowacyjność, możliwość praktycznego zastosowania, wartość wdrożeniowa, integralność oraz kompletność – wskazuje Hubert Taler, menedżer w zespole Software Solutions w Demant.

Autorzy najlepszych propozycji mają szansę na nagrody finansowe. Najlepszy projekt wygra 15 000 zł*. Twórcy dwóch kolejnych propozycji z najwyższą punktacją opuszczą Hackathon #Szczecin z wygranymi rzędu 5 000 zł*.

 - Zapraszamy do udziału w hackathonie ludzi kreatywnych, z pasją do najnowszych technologii i tworzenia przyszłościowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że uczestnikami będą ludzie, którzy wierzą, że jest wiele sposobów na to, by pomagać potrzebującym – podkreśla Joanna Świst, koordynatorka employer brandingu w DGS Diagnostics.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szczecińskim hackathonie, wejdź na stronę hackathonszczecin.pl i dokonaj rejestracji.

Liczba miejsc jest ograniczona, a do gry wejdą tylko osoby, których pomysły już na starcie będą najbardziej interesujące.

*Wysokość nagrody podana w brutto. Szczegóły znajdują się w Regulaminie Hackathonu #Szczecin na stronie hackathonszczecin.pl.