Wydarzenia

Działalność Technoparku Pomerania ukierunkowana jest na rozwijanie innowacyjnych firm z branży ICT, wspieranie lokalnych przedsiębiorców oraz zwiększanie atrakcyjności miasta dla zagranicznych inwestorów. Technopark to kompleksowe otoczenie biznesowe, w którym obok siebie funkcjonuje ponad 60 firm technologicznych na różnym etapie rozwoju.

Korzystają one z nowoczesnej infrastruktury oraz profesjonalnych programów wsparcia obejmujących m.in. doradztwo biznesowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, porady prawne i księgowe czy doradztwo z zakresu marketingu i PR, które zapewniają im najlepsze warunki dla dynamicznego rozwoju. Technopark Pomerania ma także ponad 300 lokatorów wirtualnych, którym również świadczy usługi doradztwa biznesowego.

Infrastruktura Parku obejmuje nie tylko biura, ale także liczne przestrzenie wspólne tj. sale konferencyjne, szkoleniowe i do spotkań biznesowych, coworking przystosowany do pracy indywidualnej i zbiorowej, największa w regionie serwerownia, lunch bar czy przedszkole. Tak zaprojektowana przestrzeń ułatwia firmom współpracę i realizowanie nowych projektów biznesowych, a także przyczynia się do szybszego rozwoju małych firm technologicznych.

Zdjęcie przedstawiające budynek Technoparku Pomerania.
Zdjęcie przedstawiające wnętrze sali konferencyjnej.

Ponadto Technopark doradza polskim samorządom w realizacji projektów rozwijających ich systemy i sieci informatyczne. Wspiera instytucje i firmy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na projekty IT, a także rozwija kompetencje samorządowych specjalistów IT oraz ich współpracę z biznesem poprzez organizację specjalistycznych szkoleń, audytów bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych oraz konwentów informatyków i administracji. Współpracuje także z regionalnymi szkołami i uczelniami w zakresie unowocześniania kształcenia informatycznego.

Technopark Pomerania jest zastrzeżoną nazwą handlową nadaną obiektom położonym przy ulicy Cyfrowej 2,4,6,8. Obiekty te są własnością Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego Sp. z o.o.