Wydarzenia

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI

16 maja 2024

Podwodny świat Mikronezji – wystawa fotografii w Technoparku

Zdjęcia przybliżające tajniki życia tropikalnych stworzeń morskich zaprezentuje Technopark Pomerania podczas wystawy „Podwodny świat Mikronezji”. Eskpozycja jest fotograficznym dziennikiem podróży Marcina Małuszka do Republiki Palau – wyspiarskiego kraju położonego na zachodnim Pacyfiku. Wernisaż odbędzie się 17 maja br. o godz. 17.00.

Republika Palau jest geograficzną częścią Mikronezji. Położona zaledwie 8 stopni na północ od równika jest pierwszym krajem na świecie, który ogłosił swoje wody rezerwatem dla rekinów i morskich ssaków, zakazując jednocześnie komercyjnych połowów ryb.

- To raj dla nurków. Takie miejsca nurkowe jak Blue Corner oraz German Channel nieustannie kwalifikują się w ścisłej czołówce miejsc nurkowych na świecie. Z Mikronezji przywiozłem aż 2,5 tysiąca zdjęć – mówi Marcin Małuszek, fotograf i nurek, autor wystawy „Podwodny świat Mikronezji”.

Najlepsze fotografie z z tej tropikalnej wyprawy zostaną zaprezentowane w Galerii T Technoparku Pomerania.

- Ekspozycji towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu używanego do fotografii podwodnej, co na pewno zainteresuje wszystkich pasjonatów fotografii – mówi Jakub Gibowski z Technoparku Pomerania.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 17 maja br. o godz. 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.