Wydarzenia

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI

2 października 2023

Ruszyła rekrutacja do programu "Szczecin_UP!"

Rozpoczęła się rekrutacja startupów do 3. edycji szczecińskiego programu mentoringowego „Szczecin_UP!” wspierającego początkujących, kreatywnych przedsiębiorców oraz autorów innowacyjnych pomysłów, którzy nie posiadają jeszcze zarejestrowanej firmy. Uczestnicy programu będą mogli skorzystać z bezpłatnego wsparcia mentorów i doradców. Na najlepsze startupy czekają nagrody pieniężne.

Celem programu „Szczecin_UP!" jest tworzenie dobrych warunków do dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Koordynatorem programu jest Technopark Pomerania.

 

W ramach „Szczecin_UP!” startupy otrzymają bezpłatne wsparcie doświadczonych przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów branżowych w różnych dziedzinach biznesowych. Będą mieli również okazję do zaprezentowania swoich pomysłów przed inwestorami i przedstawicielami funduszy inwestycyjnych.

- Firmy będą podzielone na 2 kategorie: „proof of concept”, obejmującą osoby z pomysłem na nowy produkt, usługę lub technologię, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz kategorię „young business” obejmującą osoby i podmioty działające na rynku nie dłużej niż 3 lata, które chcą rozwinąć nowy, innowacyjny produkt, usługę lub technologię – wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska-Kwaśnik z Technoparku Pomerania.

Do udziału w programie wyłonionych zostanie 6 startupów – po 3 w obu kategoriach. Zwycięzca kategorii „proof of concept” otrzyma nagrodę finansową w wysokości 7 tysięcy zł, a zwycięzca kategorii „young business” nagrodę w wysokości 12 tysięcy zł.

Zainteresowane osoby i podmioty mogą zgłaszać się do programu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.szczecinup.pl. Rekrutacja potrwa do  31 października 2023 r.

Szczegółowe informacje: www.szczecinup.pl.