Wydarzenia

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI

12 października 2023

Technikum Technologii Cyfrowych z patronem i sztandarem

Sąsiadujące z Technoparkiem Technikum Technologii Cyfrowych zyskało patrona. Został nim Jacek Karpiński - nazywany „polskim Billem Gatesem” inżynier, elektronik, informatyk, twórca minikomputera K-202, jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Informatycznego i żołnierz Szarych Szeregów trzykrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych.

Od teraz pełna nazwa szkoły to: Technikum Technologii Cyfrowych im. Jacka Karpińskiego. - „Jestem bardzo dumny, że wybrano mojego ojca na patrona Technikum Technologii Cyfrowych. To wielkie wyróżnienie, że w ten sposób szkoła upamiętniła osiągnięcia mojego ojca w zakresie informatyki, robotyki i automatyki – mówi Daniel Karpiński, syn Jacka Karpińskiego.

Szkole nadano również sztandar - jeden z najważniejszych symboli każdej placówki oświatowej i niezwykle ważny element tożsamości całej społeczności szkolnej.

- „Nadanie sztandaru jest podsumowaniem dotychczasowej działalności Technikum Technologii Cyfrowych zarządzanego przez ostatnich 6 lat przez dyrektor Ewę Dobrzycką. Jest to podsumowanie jej dotychczasowej, owocnej pracy skutkującej dobrymi ocenami uczniów TTC z matur i dobrymi wynikami z egzaminów zawodowych” – wyjaśnia Krzysztof Królak, dyrektor Technikum Technologii Cyfrowych – „Zarówno wyniki nauczania, jak i nadanie szkole sztandaru świadczą o tym, ze godnie reprezentujemy szczecińską edukację”.

Jednym z fundatorów sztandaru jest Technopark Pomerania, który ściśle współpracuje z Technikum Technologii Cyfrowych od momentu utworzenia szkoły w zakresie współtworzenia nowoczesnego programu nauczania i współpracy szkoły z przedsiębiorcami. – „Jest to kolejny etap współpracy Technoparku z Technikum Technologii Cyfrowych i wspierania przedsiębiorców poprzez kształcenie jak najlepszych fachowców, którzy za chwilę będą - miejmy nadzieję - pracownikami w technoparkowych firmach” – wskazuje Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.