Wydarzenia
22 października 2021

Węzeł Łękno – zmiany na ul. Zaleskiego

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI

Ułatwienie w dojeździe do Technoparku Pomerania. Od wtorku 26 października br., do ruchu zostanie włączona ul. Zaleskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. Wojska Polskiego. To kolejny etap otwierania ulic w ramach budowanego Węzła Łękno.

ul. Zaleskiego włączona do ruchu

Od wtorku 26 października br., do ruchu zostanie włączona ul. Zaleskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. Wojska Polskiego. To kolejny etap otwierania ulic w ramach budowanego Węzła Łękno.

We wtorek 26 października br., w ciągu dnia, włączony do ruchu zostanie odcinek ul. Zaleskiego od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza, przez przejazd kolejowy, do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego. Na skrzyżowaniu ul. Zaleskiego z al. Wojska Polskiego otwarte zostaną oba wloty – prawoskręty. Pozostała część tymczasowej organizacji ruchu pozostaje bez zmian.

Autobus wraca na Traugutta

Przypominamy, że od soboty 23 października przywrócona zostanie stała trasa linii 67 przebiegająca przez al. Wojska Polskiego i ul. Traugutta (węzeł Łękno).

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków „Bogumiły” i „Poniatowskiego” w stałych lokalizacjach. Przystanki tymczasowe „Plac Gałczyńskiego”, „Gorkiego” i „Poniatowskiego” ulegną likwidacji. Przystanki „Karłowicza” nie będą przez linię 67 obsługiwane.

Przystanki na przebudowywanym węźle Łękno zostaną uruchomione w terminie późniejszym. Do czasu ich uruchomienia przejazd przez węzeł Łękno odbywać się będzie bez zatrzymania, po jezdniach al. Wojska Polskiego (nie po torowisku).

Przejazd ul. Traugutta nie będzie dostępny dla ruchu samochodowego.