Wydarzenia

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI

27 marca 2023

SJUG znowu w Technoparku

Zapraszamy na kolejne spotkanie SJUG - szczecińskich entuzjastów technologii JAVA. Już 13 kwietnia (czwartek) od 17.00 Jarosław Pałka opowie o VM observability.

JVM observability dla niezamożnych, opornych i całej reszty

Na 2. spotkaniu JUG Szczecin w tym roku , będziemy mieli przyjemność gościć Jarosława Pałkę, który wprowadzi nas w świat observability JVM'a. ... czyli jak nie wydać całego budżetu na narzędzia. Tym razem nie będzie o JIT, kompilatorach, assemblerach, GC czy o wołaniu C z Javy oraz wydajności Javy (no może troszkę). BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DOSTĘPNE TUTAJ

Chciałbym was wprowadzic w świat observability JVMa z wykorzystaniem narzędzi, które są częścią dystrubucji Javy, oraz kilku narzędzi open source. Zaczniemy od wędrówce po katalogu "bin" w JVM i odkryjemy skarby, które się tam kryją, takie jak jmap, jstack czy jcmd. Następnie przyglądniemy się unified logging, czyli jak zmusić JVM do logowania zdarzeń które nas interesują. By na końcu przejść do narzędzi, takich jak MAT czy JITWatch. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z JVM, lub może nigdy nie musiałeś analizować zachowania aplikacji, ta prezentacja będzie idealnym wprowadzeniem do tematu.

Jarosław Pałka
For more than 20 years in the IT industry, as a database administrator, programmer, architect, manager and "onsite disaster engineer".  I took part in small,medium and nonsensically large projects carried out according to the rules "Waterfall", Agile and in the absence of any methodologies, with the same always effect. Which led me to the conclusion that it doesn't
matter what you do as long as you do it in the simplest possible way and use the right tools to do the work for you. Recently I spend too much time exploring JVM's best kept secrets, reading about managed runtimes, parsers and interpreters. From time to time you can hear my low-quality jokes about architecture at conferences in Poland. I am also author of a blog on http://geekyprimitives.com/, one of the founders of SegFault conferences brand (https://segfault.events) and full time benchmarking infrastructure engineer at Neo4j.